O mnie

to1 Vlasta Traczyk jest absolwentką muzykologii na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim oraz kompozycji na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina, gdzie pod skrzydłem prof. Krzysztofa Baculewskiego zdobywała warsztat kompozytorski w sferze muzyki poważnej. Najbardziej, lecz bezpośrednią, spontaniczną i osobistą forma wyrażania siebie w muzyce jest dla niej pieśń poetycka. Współpracuje z solistkami Tatianą Trojanowską i Kają Mianowaną, dla których stworzyła repertuar wokalny mający na celu wyodrębnić twórczość wybitnych poetek słowiańskich.  W  2013 roku założyła zespół „MelluSya”, w którym jest pianistką i kompozytorką.  Jej muzykę cechuje lekko jazzowy nastrój połączony z liryzmem słowiańskim. Utwory wykonywane przez zespół powstały przy współpracy z poetami polskimi młodej generacji.

Jest laureatką nagrody Grand Prix na konkursie piosenki do poezji Jana Pawła II oraz laureatką pierwszej nagrody w Konkursie Kompozytorskim na utwór do wiersza księdza Jana Twardowskiego, Kalisz, 2016r.
W konkursie „Zaśpiewaj ten wiersz” (Nysa, 2016) zdobyła II miejsce za kompozycję do sł. Jerzego Kozarzewskiego. W 2017 roku zajeła III miejsce w międzynarodowym konkursie kompozytorskim Transatlantyk Instant Composition Contest w Łodzi. W konkursie na aranżacje  „KAYAH I BREGOVIĆ” REWORK dostała pierwsze wyróżnienie za utwór Tabakiera (sierpień, 2017).

Utwory Vlasty zostały umieszczone między innymi na płytach Tatiany Trojanowskiej („Po prostu bądż” wyd. w 2016r), Anny Przybył („Pragnienia” wyd. w 2017r.) oraz w Śpiewniku Gdańskich Lwiątek (wydanym przez Fundację Wspólnota Gdańska w 2017r).