O mnie

to1 Vlasta Traczyk jest absolwentką muzykologii na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim oraz kompozycji na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina, gdzie pod skrzydłem prof. Krzysztofa Baculewskiego zdobywała warsztat kompozytorski w sferze muzyki poważnej. Najbardziej, lecz bezpośrednią, spontaniczną i osobistą forma wyrażania siebie w muzyce jest dla niej pieśń poetycka. Jako kompozytorka i pianistka współpracuje z Tatianą Trojanowską, Kają Mianowaną, Niną Malinowską, Ulianą Kołodziejczak, Żanetą Plotnik, Davidem Buchtą i zespołem MelluSya. Jej muzykę cechuje lekko jazzowy nastrój połączony z liryzmem słowiańskim.

Jest laureatką nagrody Grand Prix w konkursie piosenki do poezji Jana Pawła II oraz laureatką pierwszej nagrody w Konkursie Kompozytorskim na utwór do wiersza księdza Jana Twardowskiego, Kalisz, 2016 r.
W konkursie „Zaśpiewaj ten wiersz” (Nysa, 2016) zdobyła II miejsce za kompozycję do sł. Jerzego Kozarzewskiego. W 2017 roku zajeła III miejsce w międzynarodowym konkursie kompozytorskim TRANSATLANTYK INSTANT COMPOSITION CONTEST w Łodzi. W konkursie na aranżacje  „KAYAH I BREGOVIĆ” REWORK dostała wyróżnienie za utwór Tabakiera (sierpień, 2017). W maju 2018 dostała wyróżnienie w konkursie „KORTEZ REWORK” za aranżację piosenki Korteza „We dwoje”. W konkursie kompozytorskim „KINOPESNYA” dostała nagrodę w nominacji „Najlepsza aranżacja” za piosenkę „Muzyka deszczu” (wrzesień, 2018 r. Petersburg). We wrześniu 2018  Vlasta dostała wyróżnienie w konkursie „GRUBSON REWORK” za nową aranżację piosenki Grubsona  „Nie ten lot” oraz wyróżnienie za nowa aranżację piosenki ” Noc na chmurach” (oryg. „Ночь на облаках”) Aleksandra Panayotova w konkursie zorganizowanym przez rosyjską muzyczną platformę PromoDJ. 

Utwory Vlasty zostały umieszczone między innymi na płytach Tatiany Trojanowskiej („Po prostu bądź” wyd. w 2016r), Anny Przybył („Pragnienia” wyd. w 2017r.), Śpiewniku Gdańskich Lwiątek (wydanym przez Fundację Wspólnota Gdańska w 2017r) oraz w specjalnej edycji płyty Kayah i Bregovicia wydanej w 2017r. (aranżacja utworu Tabakiera).